Únor 2011

nechci moc. jen si o to neumím říct.

24. února 2011 v 22:56 | marlow* |  píše ..
teda alespoň si myslím, že moc nechci. někdy prostě nemůžeme mít všechno hned. dalo by se říct, že tohle všechno by se mělo pojmout jenom jako způsob jak se naučit trpělivosti a nevím čemu všemu.. nikdo přece nemá nic jen tak, ne? (až na některé vyjímky)
když má člověk moc času o všem přemýšlet, dojde k různým závěrům. to co si pro sebe vyberete vy sami je jenom na vás. v podstatě všechno se skládá z našich rozhodnutí a taky určité snahy projevené při dosahování nějakého cíle. taky jsem přemýšlela. taky jsem si uvědomila pár věcí. v podstatě teď nedělám nic jiného.. mám moc času. a taky doufám, že se časem projeví něco z toho k čemu jsem došla. každému se totiž líbí, když může říct 'já to věděla' nebo 'já jsem to říkala'.
před nějakou chvílí (prostě nějaké časové období) jsem chtěla blog smazat. nejdřív kvůli pár věcem, které tu jsou napsané. ale neudělala jsem to, z jednoho prostého důvodu. trochu proto, že jsem se před nějakým časem jen tak z blbosti zapsala jako uchazeč o přijmutí do autorského klubu (což byla vážně blbost, ale stalo se:D) a pochybuju, že mě tam vezmou, spíš to byl jen hec.. ale hlavně protože je nejspíš na čase přijímat některé věci tak jak byly a tak jak jsou. a bylo by mi líto smazat všechno, co je tady napsané. stejně tak jako jsem litovala toho, že jsem smazala celý předchozí blog (i když ze dvou třetin to byly články o h*vnech, ale ke konci-blíže k přítomnosti se to myslím dalo číst).
možná je na čase trochu zvolnit a přestat věci moc řešit. je mi jasné, že zítra to uvidím zase jinak, ale co už. začala jsem pomalu dokončovat věci, které jsem nechala bez jediného slova stát otevřené a některým lidem dlužím vysvětlení. už jsem se omluvila. taky mě mrzí, že jsem někomu nepopřála k narozeninám jenom kvůli toho, že on mi na moje narozeniny popřál, ale s dodatkem který se mě dotkl. taky mě mrzí, že jsem dneska někomu popřála, ale ta osoba o to nestojí-i když, nedivím se, na tomtéž místě bych se asi chovala stejně. pouze další akceptovatelný fakt.
jako dodatek už snad pouze jen to, že jsem si naplánovala na příští týden práci do školy. jsou prázdniny, ale já už týden nic nedělám a nedělala jsem ani předtím, tak se zkusím donutit. uvidíme. většina mojich plánů z 90% nikdy nevyjde:)
marlow*

alchymista (paulo coelho)

20. února 2011 v 17:53 | marlow* |  píše ..
"Mám zrádné srdce," řekl Alchymistovi, když se zastavili, aby dopřáli koním chvilku odpočinku. "Nechce, abych jel dál."
"To je dobře," odpověděl Alchymista. "Dokazuje to, že tvé srdce žije. Strach vyměnit vše, čeho jsme dosáhli, za pouhý sen, je docela přirozený."
"Proč tedy mám svému srdci naslouchat?"
"Protože se ti nikdy nepodaří je umlčet. A i kdybys dělal, že neposloucháš, co ti říká, bude ti v prsou ustavičně opakovat, co si myslí o životě a o světě."
"I kdyby bylo zrádné?"
"Zrada je rána, kterou nečekáme. Budeš-li své srdce dobře znát, nikdy k tomu nedojde. protože budeš znát jeho sny a jeho přání a budeš vědět, co s nimi. SVÉMU SRDCI NIKDO NEUNIKNE. PROTO JE LEPŠÍ POSLOUCHAT, CO ŘÍKÁ, ABY NIKDY NEDOŠLO K RÁNĚ, KTEROU NEČEKÁŠ."

moc hezká knížka...

téma týdne: hvězdná obloha.

1. února 2011 v 18:47 | marlow* |  píše ..
vztahy, ty jsou jako hvězdná obloha, někdy hvězdné a zářící, jindy v hluboké mlze.

marlow*