Říjen 2011

První den v práci.

3. října 2011 v 23:10 | B. |  píše ..
Kdysi, ale nebylo to zase až tak dávno, jsem si stála za tím, že pokud neudělám maturitu nebo se nedostanu, svět se nezboří.. Pravda, můj postoj k věci se na malou chvíli kymácel ve větru, ale nakonec jsme to nějakým způsobem ustáli. První úkol jsem splnila a druhý svou vlastní blbostí nezvládla. Možná dobře. Stejně jsem pořád tvrdila, že pokud budu mít rok navíc, jenom líp. Nevím proč. Možná jsem se necítila? Každopádně to dopadlo asi tak, jak nejlépe mohlo. Dostala jsem skvělou práci a tím i šanci, si tenhle rok navíc užít a něco se naučit.
Do školky jsem chodila jako malá, minulý týden jsem tam chodila na náslechy a víceméně získat alespoň kousilínek praxe a představu o tom, co budu následujících devět měsíců dělat. Vzhledem k tomu, že jsem se hlásila na školu úplně v jiném oboru, je učitelství v mateřské škole přece jen něco nového, ale co. A tak, když jsem tu představu získala, podepsala se smlouva a dneska jsem si přišla užít svůj první den jako "paní učitelka". Ještě teď mám hlavu jako pátrací balon, celé odpoledne jsem v podstatě nedělala nic jiného, než v duchu přepočítávala děti a neustále kontrolovala kdo mi chybí. Uvědomovala si, že nemám šanci tu tlupu šestnácti trpaslíků a pár rozežranců překřičet, ale přece jsme se nějak domluvili.
Zatím musím říct, že mě to baví. Kdo ví, třeba se nechám přesvědčit, začnu chodit na klavír a další rok...

B.

Snění.

1. října 2011 v 22:06 | marlow* |  píše ..
lidi sní. snění je totiž to, co naplňuje životy. jejich životy. vaše životy..
i když si to většina neuvědomuje, sníš v podstatě v kuse. sníš každou chvíli, už jen třeba v okamžiku, kdy nad něčím přemýšlíš a představuješ si co by se stalo, kdyby..
(19. září 2010)


Našla jsem pár rozepsaných článků a tak proč je třeba nezveřejnit. Žádná extra moudra to nejsou. Ale asi je na čase opět něco napsat, po půl roční pauze..

B.